الکتروپمپ شناور ناصری باعث انقلابی عظیم در صنعت شد

پمپ (揚水機، به زبان فرهنگی: پمپ) وسیله‌ای است که برای حرکت مایع یا دوغاب (تعلیق ساخته شده از مخلوط کردن آب با گل یا سیمان) استفاده می‌شود.

الکتروپمپ شناور ناصری یک مایع را از فشار کمتر به فشار بالاتر حرکت می دهد و با افزودن انرژی به سیستم، اختلاف فشار را نشان می دهد.

(سیستم هیدرولیک) پمپ بنزین معمولاً کمپرسور نامیده می شود، به جز وسایلی با فشار بسیار پایین مانند HVAC که واحدهایی متشکل از فن و دمنده وجود دارد.

پمپ ها مواد را با نیروی مکانیکی فشار می دهند یا از نیروی فشرده سازی از طریق بلند کردن فیزیکی استفاده می کنند.

قدیمی ترین نوع پمپ، پمپ مارپیچی ارشمیدسی بود که اولین بار توسط سناخریب برای سیستم برق آب در زمان پادشاهان آشور در قرن هفتم قبل از میلاد استفاده شد.

پمپ

بعدها توسط ارشمیدس در قرن سوم قبل از میلاد با جزئیات بیشتری توضیح داده شد. در قرن سیزدهم میلادی، الجزاری انواع مختلفی از پمپ ها مانند پمپ های رفت و برگشتی، پمپ های هیدرولیک و پمپ های پیستونی را توصیف کرد.

وقتی یک مولکول هوا در حال پرواز است، وقتی به مانعی برخورد می کند، یک شوک دریافت می کند. این را می توان به عنوان یک قانون فیزیکی F = ma بیان کرد و از طریق این معادله می توان دریافت که هر چه جسم سنگین تر باشد، نیروی ضربه بیشتر است.

نیروی ضربه یک مولکول هوا در جو بسیار کوچک است، اما وقتی در مقادیر زیاد جمع شود، نیروی ضربه نسبتا زیادی دارد. بنابراین، هر چه مکان بالاتر باشد، نیرو کمتر و هر چه به سطح نزدیکتر باشد، نیرو بیشتر می شود. در نزدیکی سطح زمین، نیرویی در حدود 1 در سانتی متر مربع عمل می کند.

فشار معمولاً به صورت نیرو در واحد سطح بیان می شود. معمولاً نشان می دهد که در هر سانتی متر مربع چند کیلوگرم نیرو وارد می شود و بر حسب کیلوگرم بر سانتی متر مربع بیان می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.