بازار خرید نوار تیپ کرمان

نوار تیپ کرمان یکی از تجهیزات آبیاری قطره ای به شمار می آید. از این نوار که بیشتر برای کشت های ردیفی محصولات استفاده میشود و باعث سهولت در کشاورزی شده و نیاز به صرف زمان زیادی ندارد.

بازار خرید نوار تیپ کرمان

دلیل استقبال آبیاری با نوار تیپ

دلیل استقبال آبیاری با نوار تیپ دلیل استقبال نوار تیپی برای ابیاری به این دلیل می باشد که با توجه به جغرافیای بودن کشور ایران که جز مناطق خشک محسوب می شود و بارش های سالیانه در آن کمتر است این نوار تیپی باعث می شود مقدار آب مصرفی به حداقل برسد و تولید محصول به حداکثر برسد.

نوارهای تیپی که جنس آنها از پلی اتیلن می باشد و بسیار نرم و قابل انعطاف پذیر می باشند کشاورزان تمایل بیشتری نسبت به استفاده از آن خواهند داشت. البته نوارهای تیپی دو نوع هستن یعنی یا نازک هستن یا مقداری ضخامت آن بیشتر است.

نوارهای تیپی اساسا برای آب های شیرین کاربرد دارد و اب های خالی از شن و ماسه چون آبهای شور به وسیله نمک و آهکی کا دارند باعث انسداد روزنه های نوار تیپی می شود.

در مناطقی شبیه کوهستانی و یا زمین هایی که شیب تند دارند در صورتی می توان از نوار تیپی استفاده کرد که آن را به صورت عمودی نصب کنیم که باعث توزیع آب یکنواخت می شود.

اما در بعضی از گیاهان تزریق سم از طریق آبیاری می باشد در این صورت باید چند بار آبیاری با این نوارهای تیپی انجام شود چون باقی مانده سم در نوارهای تیپی باعث آسیب به آن می شود.

نوارهای تیپی و آبپاش آبیاری را در صورتی که روی زمین هایی که دارای سنگ های نوک تیز و …باشد و یا در محل راه باشد آسیب می بیند در نتیجه باید از آن مراقبت کرد و به اهسته آن را جابجا کرد.

نوارهای تیپی باید در اندازه های استانداردی به کار رود اگر طول آن ها زیاد شود آبیاری به مشکل می خورد و اگر طول آن کم شود از ابزار بیشتری و هزینه بیشتری برخوردار میشود در نتیجه می توان برای راندمان کاری بیشتر از مهندسان و مشاوره های این کار راهنمایی بخواهیم.

نوارهای تیپ  و رایزر آبیاری به دو صورت در بازارها موجود می باشند که هر کدام کارایی خاص خود را دارد نوار تیپی درز دار و پلاک دار

نوار تیپی درزدار به صورتی است که در فاصله های معینی درزهایی  به صورت زیگزاگی دارد برای خروج آب برای گیاهان.

اما نوار تیپی پلاک دار دارای قطره چکان هایی هستند که با باز و بسته کردن آن ها آب از آن خارج میشود و آبیاری صورت میگیرد.

شرایط فروش نوار تیپ کرمان

شرایط فروش نوار تیپ کرمان فروش نوار تیپ و شیرآلات آبیاری در فروشگاه های ابزار کشاورزی و شرکت های تولید کننده آن ها وجود دارد و می توان آن را تهیه کرد.

البته به صورت اینترنتی هم میتوان آن را سفارش داد.

قیمت آنها هم براساس نوع و کارایی ان متفاوت می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.