بازار فروش نوار تیپ پی وی سی

نوار تیپ پی وی سی سازه ای است که در صنعت کشاورزی کاربرد دارد. در واقع، نوار تیپ پی وی سی برای صرفه جویی در مصرف آب طی آبیاری استفاده می شود. استفاده از نوار تیپ پی وی سی فرآیند آبیاری را مقرون به صرفه می کند. استفاده از نوار تیپ پی وی سی در آبیاری امروزه به صورت مکانیزه انجام می شود. بنابراین این محصول در بین کشاورزان بسیار محبوب است.

بازار فروش نوار تیپ پی وی سی

مواد سازنده نوار تیپ پی وی سی

مواد سازنده نوار تیپ پی وی سینوار تیپ پی وی سی از نوعی پلیمر به نام پی وی سی (PVC: Poly Vinyl Chloride) یا پلی وینیل کلراید ساخته می شود. پی وی سی دارای فرمول شیمیایی (C2H3Cl)n) و نوعی پلاستیک است. پی وی سی یک ماده بسیار ارزشمند است که کاربردهای فراوانی در صنعت دارد. یکی از کاربردهای آن ساخت نوار نوار تیپ پی وی سی است. روش تولید پی وی سی، پلیمریزاسیون مونومر وینیل کلراید است. در واقع، با پلیمریزاسیون سوسپانسیونی یا تعلیقی (امولیسیونی) ماده وینیل کلراید پلیمر پی وی سی حاصل می شود.

برای تولید نوار تیپ پی وی سی ابتدا آب و عوامل پلیمیزاسیون در یک رآکتور بدون هوا و تحت فشار بهم زده می شوند. سپس، مونومر وینیل کلراید به رآکتور اضافه می شود. دما تا 50 درجه سانتی گراد و فشار در 7 اتمسفر تنظیم می شود. ترکیب حاصل شده به مدت 15 ساعت به هم زده می شوند. وقتی که 90% از مونومر به پلیمر تبدیل می شود، آن را خشک کرده، جدا و به عنوان پی وی سی بسته بندی بندی می کنند.

در این مرحله پی وی سی به صورت پودر یا گرانول تولید می شود. برای تولید نوار تیپ پی وی سی این گرانول یا پودر توسط روش اکستروژن به نوار تبدیل می شود.

صادرات نوار تیپ پی وی سی به عراق

صادرات نوار تیپ پی وی سی به عراقنوار تیپ پی وی سی از جمله محصولات متعلق به صنعت کشاورزی است که به کشورهای دیگر صادر می شود. از جمله کشورهایی که نوار تیپ پی وی سی به آن صادر می شود، کشور عراق است. در عراق از نوار تیپ پی وی سی جهت آبیاری قطره ای کشت ردیفی محصولاتی چون گوجه فرنگی، سیب زمینی، توت فرنگی، خربزه، هندوانه، فلفل، چغندر قند، ذرت و محصولات جالیزی دیگر استفاده می شود. از این محصول در گلخانه ها نیز برای آبیاری قطره ای استفاده می شود.

قیمت نوار تیپ به نوع خرید بستگی دارد.
اگر خرید به صورت عمده صورت گیرد، قیمت نوار تیپ معمولاً همان قیمت نواری
است که تولیدکننده عرضه می کند. مصرف کنندگان این سازه معمولاً تلاش می
کنند این نوار را از بازار به صورت عمده و با قیمتی ارزان تهیه کنند. البته
نوار تیپ ارزان قیمت نیز در بازار موجود است. ولی کیفیت لازم را ندارد.
قیمت نوار تیپ به نوع، جنس و کیفیت آن بستگی دارد. مدل های رایج نوار تیپ
که در بازار موجود است دو مدل زیر هستند:

  1. نوار تیپ پلاک دار
  2. نوار تیپ درزدار

استفاده از نوار تیپ پی وی سی مزایای فراوانی در آبیاری قطره ای دارد که مهم ترین آن ها موارد زیر هستند:

  • سریع و آسان نصب می شود
  • حمل و نقل آن ها به دلیل سبکی راحت است
  • در اکثر زمین ها و جالیزها قابل استفاده است
  • مقاومت بالایی در برابر uv کودهای شیمیایی دارد
  • از رشد علف های هرز جلوگیری می کند
  • به فشار آب پایینی نیاز دارد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.