با پودر ژله فرمند برای کودکان خود سرسر بسازید

پودر ژله فرمند این مزیت را دارد که در دوز کردن و حل شدن آسان در مایعات بسیار کاربردی تر است.

هر ژله همچنین با شاخصی به نام BLOOM مشخص می شود که قدرت ژل شدن آن را نشان می دهد: هر چه درجه بلوم بالاتر باشد، ژله یک ژل “قوی” و پایدارتر تشکیل می دهد.

به طور کلی شکلی که در شیرینی پزی بیشتر استفاده می شود ژله 200 بلوم است که در مقیاسی از 50 بلوم تا 300 بلوم تقریباً 3/4 است، اما می توانید اسم های تجاری را نیز پیدا کنید که فقط با درجه بلوم آنها متمایز می شوند.

خیلی اوقات ممکن است به نظر دشوار برسد که خود را از این همه فرقه جدا کنید، به خصوص زمانی که یک دستور غذا به مقدار خاصی از ژلاتین در درجه بلوم دقیق نیاز دارد و در خانه ژلاتین دیگری با ویژگی های متفاوت وجود دارد.

ژله

خبر خوب این است که ما می توانیم به راحتی هر ژله را جایگزین کنیم و مقدار ژله دیگری را با درجه بلوم متفاوت تغییر دهیم.

اگر به ژله کلاسیک 200 بلوم اشاره کنیم، معمولاً بسته به ساختار ژله ای که باید به دست بیاید، حدود 18 تا 40 گرم برای هر لیتر آماده سازی مصرف می شود.

به عنوان مثال برای یک موس قاشقی نرم و پف دار می توانید برای هر لیتر از 20 گرم ژلاتین 200 بلوم استفاده کنید، در حالی که برای تهیه یک آسپیک با غلظت بسیار سفت به 40 گرم نیاز دارید.

برخلاف ژلاتین، آگار آگار نیازی به هیدراتاسیون ندارد، آن را به مخلوط سرد اضافه می کنند و باید با رساندن مخلوط به حدود 90 تا 95 درجه سانتی گراد برای چند دقیقه (که در عوض ژلاتین را از بین می برد) ذوب شود.

پس از آماده شدن مخلوط، حدود 1 ساعت در دمای اتاق می گذاریم تا خنک شود و سپس در یخچال با دمای 4+ درجه سانتی گراد می گذاریم تا کاملا سفت شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.