تاجران موفق نوار تیپ ذرت

نوار تیپ ذرت با توجه به نیاز بالای ذرت به آب قطعا یکی از بهترین و مناسبترین لوازم برای راه اندازی یک سیستم آبیاری قطره ای کم هزینه و آسان برای کشت ذرت است.تاجران موفق نوار تیپ ذرت

بررسی جنس نوار تیپ ذرت

بررسی جنس نوار تیپ ذرتضخامت دیواره های  نوار تیپ بسیار باریک و ضخامت کمی دارد . این ضخامت بین ۰.۱ تا ۰.۶ میلی متر است.جنس نوار تیپ از پلی اتیلن می باشد. از نوار تیپ های ضخیم بیشتر برای آبیاری های زیرسطحی گیاه استفاده می شود.قطره های آب از راه پلاک های مشخص شده  بر روی نوار تیپ آبیاری خارج می شوند .


نوار تیپ آبیاری  کاربرد های فراوان و بسیار گسترده ای دارد.از نوار تیپ برای آبیاری قطره ای محصولات ردیفی از جمله چغندر قند،گوجه فرنگی ، توت فرنگی ، آفتابگردان ، خربزه ،فلفل ، سیب زمینی، هندوانه، ذرت و … به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. قبلا از لوله های پلاک دار قطره ای برای کشت محصولات به شکل ردیفی استفاده می شد که قیمت های بالاتری داشتند و برای محصولاتی که به شکل ردیفی و فصلی بودند،  خیلی مناسب نبودند. به همین دلیل بسیاری از کشاورزها ترجیح دادند تا از روش های معمولی و قدیمی آبیاری سطحی استفاده کنند. 

اما یکی از مزیت های خوب نوار تیپ این است که به شکل یکبار مصرف مورد استفاده می باشد و در آخر فصل آبیاری، توسط کارخانه های تولیدی همان نوار تیپها از کشاورزان پس گرفته و دوباره بازیافت می شوند. همچنین از نوار تیپ آبیاری قطره ای در گلخانه ها هم می توان استفاده کرد.

انجام آبیاری در هر زمان از شبانه روز و در همه شرایط جوی را امکان پذیر می کند، روش آبیاری نوار تیپ به دلیل کاهش هدر رفت آب از طریق تبخیر ، از روش های بسیار مناسب برای افزایش راندمان آبیاری تا حدود 80 درصد در مزارع کشاورزی می باشد. به طور کلی مهمترین مزایای روش آبیاری قطره ای نواری می توان به صرفه جویی در مصرف آب، کود، سموم و انرژی ،کاهش هزینه ها و جلوگیری از فرسایش خاک ،افزایش عملکرد و کیفیت محصول اشاره کرد.

خرید نوار تیپ ذرت در بازار

خرید نوار تیپ ذرت در بازار به دلیل استفاده وسیع و سهولت در راه اندازی سیستم تیپ زیر سطحی،عرضه و تقاضا در این زمینه بسیار خوب است. به صورتی که شرکتها و کارخانه های فراوانی در بسیاری از استان ها که در زمینه لوله ها و محصولات پلی اتیلن کار می کنند به  عرضه کننده های این محصول تبدیل شده اند. و می توان گفت ایران در زمینه تولید نوار تیپ به خودکفایی رسیده است. از این رو بسیاری از شرکت ها و فروشگاه ها اقدام به فروش نوار تیپ های مختلف مثل تیپ زیرسطحی به شکل های اینترنتی و… می کنند، به گونه ای که هر کس به راحتی می تواند خرید نوار تیپ را با قیمت و کیفیت انتخابی، به هر متراژ انجام دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.