تجارت موفق نوار تیپ ضد رسوب

نوار تیپ ضد رسوب از مهمترین ابزارهای مربوط به آبیاری قطره ای میباشد که قابلیت نصب سریع داشته و دارای کارایی بالایی است.                                          طراحی نوار تیپ ضد رسوب بصورتی است که فشار شکنهای داخل نوار به شکل ذوزنقه میباشند که این مهم باعث افزایش طول دوخت و افزایش مسیر عبور آب میشود.

کیفیت بالای این محصول باعث رونق تجارت نوار تیپ ضد رسوب و همچنین صادرات آن توسط تولید کنندگان به دیگر کشورها شده است.

تجارت موفق نوار تیپ ضد رسوب

نوار تیپ ضد رسوب چه شناسه هایی دارد؟

نوار تیپ ضد رسوب چه شناسه هایی دارد؟ یکی از مهمترین مشکلات مربوط به آبیاری قطره ای با تجهیزات مختلف مانند لوله، قطره چکانها و یا نوار تیپ گرفتگی مجرای آنها است. مسدود شدن نوار تیپها حتی میتواند منجر به از کار افتادن کامل سیستم آبیاری گردد.

از دلایل اصلی گرفتگی نوار تیپ میتوان به سوختگی آنها بدلیل گرمای محیط و البته رسوب املاح آب، وارد شدن گل و لای، فضولات ماهی و دیگر حیوانات به سیستم آبیاری نام برد.

بهمین علت استفاده از نوار تیپ ضد رسوب اهمیت دارد. نوار تیپ ضد رسوب، دریپرهای سرخودی هستند که قابلیت نصب آسان و سریع دارند.

این محصول دارای یک انسجام بالا در طراحی و تولید میباشد به گونه ای که روزنه های ورودی آب، دریپر و لوله زیگزاگی کناری بکار رفته در آن باعث کارایی مطلوب میگردند.

آب از روزنه های ورودی به داخل لوله زیگزاگی که برای کاهش فشار خروجی آب طراحی شده وارد میشود که این روزنه ها بصورت یک صافی عمل کرده و از ورود ذرات معلق احتمالی موجود در آب به مجرای زیگزاگی جلوگیری مینماید.

دانستن این نکته برای کاربران آن مهم است که برای تولید این نوار تیپ ضد رسوب از ماده اکسید تیتانیوم در لایه داخلی لوله تیپ که ماده اصلی تولید خمیر دندان است استفاده میگردد.                                            این ماده بدلیل دارا بودن خاصیت ضد عفونی و ضد میکروبی خود باعث ضد عفونی شدن آب هنگام آبیاری شده و از رویش علفهای هرز اطراف قطره چکانها تا حد زیادی جلوگیری میکند.

همچنین بدلیل دارا بودن خواص ضد قارچ، مانع رسوب مواد بیولوژیک در قطره چکانها میشود.

عوامل تاثیرگذار بر تجارت نوار تیپ ضد رسوب

عوامل تاثیرگذار بر تجارت نوار تیپ ضد رسوب نوار تیپهای ضد رسوب با دارا بودن مشخصات فوق العاده در مقایسه با نوار تیپهای معمولی توانسته اند بازار فروش بالایی در داخل کشور و دیگر کشورها داشته باشند.

بدلیل اینکه هنگام آبیاری قطره ای آب با فشار کم به گیاهان میرسد و بهمین علت، احتمال رسوب در نوار تیپهای معمولی زیاد میشود و این باعث اختلال در سیستم آبیاری و تحمیل هزینه های بالا به کابر میگردد.

بنابراین استقبال مصرف کنندگان و فعالان در صنعت کشاورزی از نوار تیپ ضد رسوب در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.