ثبت سفارش نوار تیپ چینی

در سال های اخیر برای برطرف شدن مشکلات خشکسالی، آبیاری قطره ای رواج گردید، که برای انجام این گونه از آبیاری ها می توان  از نوار تیپ مخصوص آبیاری قطره ای استفاده نموده، که در بازار فروش محصولات کشاورزی از نمونه های رایج این محصول، نوار تیپ چینی می باشد، که از گروه نوار تیپ های وارداتی بوده، که در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.

ثبت سفارش نوار تیپ چینی

نوار تیپ چینی چه مشخصه ای دارد؟

نوار تیپ چینی چه مشخصه ای دارد؟ نوار تیپ از جمله محصولاتی است، که برای آبیاری قطره ای محصولات کشاورزی که به صورت ردیفی کاشته شده اند، مورد استفاده قرار می گیرد و  از جنس پلی اتیلن بوده که در ضخامت های متفاوتی تولید می گردند و نمونه های نازک آن مربوط به سطح روی خاک و در مجاورت گیاهان می باشد، در صورتی که از نمونه های ضخیم تر برای آبیاری قطره ای در زیر خاک طراحی شده اند، در ضمن این نوار ها بسیار نرم و قابل انعطاف بوده و در فواصل منظم، مجهز به قطره چکان می باشند و معمولا فاصله بین قطره چکان ها بین 10 تا 60 سانتی متر متغیر خواهد بود. ولی رایج ترین، نوع آن ها ضخامت ۲۰۰ و ۱۷۵ میکرون با فاصله آبدهی ۲۰ سانتی‌متر می‌باشد و اصولا آبدهی نوار تیپ ها با چنین استانداردی، از ۱٫۲ تا ۳ لیتر در ثانیه می‌باشد و هر چقدر فاصله قطره‌ چکان ها بیشتر باشد (مثلاً ۳۰ سانتی‌متر)، آبدهی نیز بیشتر خواهد شد.

 البته لازم به ذکر است که نوار تیپ چینی مجهز به قطره چکان بوده، در صورتی که نوار تیپ ایرانی این مشخصه را نداشته و از ترفند دیگری برای عبور آب از روزنه ها استفاده خواهد کرد و نکته دیگر این است که، در صنعت کشاورزی به نوار تیپ هایی که مجهز به قطره چکان هستند، نوار تیپ پلاک دار می گویند.

بازار واردات نوار تیپ چینی

بازار واردات نوار تیپ چینی با وجود خشکسالی در سال های اخیر و هم چنین رواج یافتن آبیاری قطره ای در صنعت کشاورزی، بسیاری از شرکت های واردات و صادرات اقدام به واردات نوار تیپ آبیاری نمودند، که عمده این واردات از کشور چین می باشد و از آن جایی که این نوار های آبیاری بر خلاف نمونه های ایرانی پلاک دار بوده، بسیاری از کشاورزان، روی به استفاده از نمونه های وارداتی نوار تیپ پلاک دار آوردند. البته نوار های تیپ وارداتی معمولا از لحاظ کیفیت و استاندارد توسط جداول و بهترین دستگاه های کنترل کیفی مورد آزمایش و بررسی قرار خواهند گرفت و پس از اطمینان یافتن از کیفیت محصولات وارد شده، روانه بازار فروش محصولات کشاورزی می گردد و در اختیار مصرف کننده قرار خواهد گرفت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.