راهنمای خرید نوار تیپ کشاورزی

نوار تیپ کشاورزی یکی از روش های نوین آبیاری است. در مناطق گرم و خشک مانند ایران که دسترسی به آب کم است استفاده از روش های پیشرفته به جای روش های سنتی در کاهش مصرف آب تاثیر فراوانی دارد. نوار تیپ کشاورزی با افزایش کارایی مصرف آب سبب کاهش هزینه های اضافی و همچنین افزایش عملکرد محصول می شود.

راهنمای خرید نوار تیپ کشاورزی

محاسن استفاده از نوار تیپ کشاورزی

محاسن استفاده از نوار تیپ کشاورزی نوار های تبپ کشاورزی در واقع از تجهیزات آبیاری قطره ای محسوب می شوند. این نوار ها در کشت های ردیفی مانند گوجه فرنگی، سیب زمینی و ذرت استفاده می شوند. از محاسن نوار تیپ کشاورزی این است که به راحتی می توان آن ها را با تراکتور به صورت مکانیزه نصب کرد. استفاده از روش آبیاری با نوار تیپ نیازمند فشار بالای آب نیست و با فشار کم هم به خوبی کار می کند.
نوار تیپ کشاورزی علاوه بر زمین های مسطح در زمین هایی که اندکی پستی و بلندی دارند هم قابل استفاده است و کارایی مطلوبی دارند. نوار تیپ کشاورزی حتی در گلخانه  هم قابل استفاده است.
نوار های تیپ کشاورزی توسط دریپر های تعبیه شده بر روی آن ها حجم مشخصی از آب را در زمان مشخص در اختیار ریشه گیاه می رسانند و از ایجاد هر گونه تنش ناشی از آب و کاهش عملکرد گیاه جلوگیری  می کنند. همچنین چون آب مستقیما در اختیار محصول قرار میگیرد از رشد علف های هرز به مقدار قابل توجهی جلوگیری می شود.
حلقه های نوار تیپ وزن کمی دارند و به راحتی قابل حمل می باشند که به نصب آسان و سریع آن کمک می کند. این نوار ها در مقابل اشعه نور خورشید، کود های شیمیایی و سموم دفع آفات مقاوم است. علاوه بر این جنس پلی اتیلنی آن ها سبب می شود تا از چسبیدن جلبک و رسوبات معدنی مثل رس به آن ها جلوگیری شود و مسیر حرکت آب مسدود نگردد.
صرفه جویی قابل ملاحظه در مصرف آب و افزایش عملکرد محصول از مهمترین محاسن نوار تیپ کشاورزی می باشد.

دلیل متغیر بودن قیمت نوار تیپ کشاورزی

دلیل متغیر بودن قیمت نوار تیپ کشاورزیضخامت متفاوت نوار های تیب کشاورزی، تعداد دریپر ها در هر نوار، طول نوار  و مقاومت آن در مقابل اشعه نور خورشید و تغییرات محیطی از عوامل تاثیر گذار در قیمت نوار تیپ کشاورزی محسوب می شود. طول عمر نوار های تبپ با هم متفاوت است. افزایش طول عمر با افزایش هزینه اولیه خرید نوار تبپ همراه است اما سبب می شود تا در هزینه نصب و خرید دوباره آن صرفه جویی شود و هزینه تمام شده را در نهایت کاهش می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.