صابون مایع فوراور باعث فوران کوه آتشفشان شد

صابون مایع فوراور چیست؟ چگونه می توان آنها را به دست آورد؟ چه موادی برای تولید آنها مورد نیاز است؟ همه اینها و بیشتر را در مقاله بیابید. صابون ها نمک اسیدهای چرب بالاتر در نظر گرفته می شوند.

آنها در مقیاس صنعتی از طریق صابون سازی چربی های حیوانی یا روغن های گیاهی با استفاده از هیدروکسیدها به دست می آیند. در نتیجه این فرآیند، علاوه بر صابون، گلیسرول نیز تشکیل می شود که خاصیت مرطوب کنندگی بیشتری دارد.

صابون ها شامل مواردی هستند که به عنوان سر شناخته می شوند که آبدوست یا محلول در آب است و دم آبگریز که در آب نامحلول است.

به دلیل ماهیت آمفی دوست، ساختارهای کروی (میسل) با افزودن صابون به آب تشکیل می شود. این اتفاق می‌افتد زیرا دم‌های آبگریز به مولکول‌های چربی نفوذ می‌کنند، در حالی که سرهای آب‌دوست خود را روی سطح ساختار سازماندهی می‌کنند، بنابراین با مولکول‌های آب تعامل دارند.

صابون

به طور کلی، میسل ها توانایی حل شدن در آب را دارند که به آنها اجازه می دهد با آلاینده ها شسته شوند. امروزه قفسه های فروشگاه ها طیف وسیعی از انواع صابون را ارائه می دهند.

آنها را می توان بر اساس هیدروکسید مورد استفاده (سدیم، پتاسیم، منیزیم، لیتیوم، آلومینیوم) تقسیم کرد. فلز قلیایی استفاده شده بر خواص و عملکرد نهایی صابون تأثیر می گذارد. تقسیم بندی دیگر شامل قوام محصول و pH محلول های آبی آن است.

صابون های مورد استفاده روزانه حاوی ترکیبات شیمیایی متعددی هستند. اینها شامل روغن ها، حلال ها، اسانس ها، رنگدانه ها، امولسیفایرها، سورفکتانت ها، تثبیت کننده ها، غلیظ کننده ها، نگهدارنده ها و عوامل کف کننده هستند.

اعتقاد بر این است که بسیاری از آنها اثرات مضری بر موجودات زنده دارند. درست است؟ بیایید نگاه دقیق تری بیندازیم.

روغن‌های معدنی عملکرد نرم‌کننده‌ها را انجام می‌دهند، یعنی خاصیت چربی خوبی دارند، به همین دلیل پوست نرم‌تر و صاف‌تر می‌شود. آنها برای پوست های خشک یا حساس مناسب هستند.

علاوه بر این، آنها بسیار پایدار هستند و فقط به صورت سطحی عمل می کنند. این گروه شامل روغن پارافین و وازلین است. اینها محصولات تقطیر نفت خام هستند که ابتدا کاملاً تصفیه می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.