ظروف پلاستیکی صنعت سازان می تواند باعث هجوم حشرات موزی به خانه ها می شود

بسیاری از ما عادت داریم تعداد زیادی ظروف پلاستیکی صنعت سازان در خانه داشته باشیم تا باقیمانده مواد غذایی را در آن نگهداری کنیم تا در روزهای بعد مصرف شود.

اگر درست است که نگهداری مواد غذایی اضافی در ظروف صرفه جویی در هزینه و کاهش ضایعات مواد غذایی است، این نیز درست است که برای انجام یک کار خوب برای کره زمین، در 360 درجه، ظرف باید شیشه ای باشد.

اول از همه، باید به این واقعیت فکر کنیم که پلاستیک، اگرچه سبک، ارزان و مقاوم در برابر ضربه است، اما در دمای بالا چنین نیست.

قرار دادن بی دقتی ظروف پلاستیکی در مایکروویو می تواند باعث آزاد شدن مواد مضر شود. در واقع، همه ظروف پلاستیکی برای مایکروویو مناسب نیستند و حتی آنهایی که علامت مناسب دارند، اگر برای مدت طولانی یا در دمای بالا در مایکروفر باقی بمانند، می توانند همان مواد را آزاد کنند.

از ظروف پلاستیکی برای گرم کردن غذای باقی مانده در مایکروویو یا فر استفاده نکنید.
اگر استفاده شما از سینی های پلاستیکی محدود به حمل ناهار به محل کار است.

ظروف
اگر از ظروف برای نگهداری مواد غذایی در یخچال استفاده می کنید، ظروف پلاستیکی نیز می توانند راه حل مناسبی باشند.
پلاستیک دشمن محیط زیست است
همیشه باید در نظر داشته باشیم که هرچه پلاستیک کمتری بخریم، کمتر در اقیانوس‌ها، خاک و در نتیجه مواد غذایی ما باقی می‌ماند.

پس از این مقدمه در مورد ایمنی پلاستیک و اثرات زیست محیطی آن، بیایید به سراغ شیشه برویم!ظروف شیشه ای ایمن تر از ظروف پلاستیکی هستند: در داخل آنها می توانید مایعات و جامدات را چه سرد و چه گرم نگهداری کنید و می توانید آنها را در یخچال، فریزر، مایکروویو و برخی از آنها حتی در فر قرار دهید.

شیشه هیچ نوع ماده مضری را آزاد نمی کند، در واقع “به طور جهانی ایمن شناخته می شود”. سطح آن بسیار صاف است، برخلاف پلاستیک، میکروب و بو را جذب نمی کند.

شیشه ها را می توان حتی در دمای بالا و با هر نوع شوینده ای در ماشین ظرفشویی شست و از ظروف شیشه ای سال ها استفاده کرد و در پایان عمر 100% قابل بازیافت هستند.

مزیت دیگر ظروف شیشه ای این است که لازم نیست قبل از قرار دادن ظرف در داخل آن صبر کنید تا کاملا خنک شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.