فوم آلومینیومی باعث مرگ یک جوان در اروپا شد

در 40 سال گذشته، تلاش های زیادی برای دستیابی به سازه های فوم آلومینیومی صورت گرفته است، اما به دلیل هزینه نسبتاً بالا و پیچیدگی فناوری، موفقیت آمیز نبوده است.

علاوه بر این، تکنولوژی ساخت ناقص اجازه نمی دهد تا به خواص تکرار پذیری دست یابد. مشکلات مربوط به توانایی کف کردن کم فلز مذاب، به دست آوردن اندازه های مختلف ساختارهای “سلولی” و انقباض در طول انجماد بود.

اما اخیراً این مسائل با تحقیقات گسترده حل شده است که منجر به توسعه فناوری های جدید در تولید شده است. این فناوری‌های کف‌سازی جدید، تولید مواد با کیفیت بسیار بالاتر را ممکن می‌سازد. به طور خاص، فناوری فوم آلومینیوم با موفقیت به دست آمده است.

فوم فلزی، به ویژه آلومینیوم، چشم انداز بسیار خوبی برای کاربردهای صنعتی دارد. فلز فوم سبک وزن، دارای خواص عایق حرارتی و جذب صدا، غیر قابل اشتعال و غیر سمی است.

فوم

ساختار سلولی این ماده ارتعاشات، ضربه ها و صداها را به خوبی جذب می کند، در حالی که وزن کم پایه ایده آلی برای طراحی های سبک وزن است.

آلومینیوم فوم شده همچنین می تواند محافظ بسیار موثری در برابر امواج الکترومغناطیسی ایجاد کند. چگالی کم – 0.3 … 0.8 گرم سی سی اجازه می دهد تا فوم آلومینیوم در آب شناور شود (در صورت تخلخل بسته).

اگرچه فوم آلومینیوم در حال حاضر به صورت تجاری تولید نمی شود، باز هم به دلیل هزینه بالای آن، انتظار می رود که توسعه بیشتر این فناوری امکان استفاده گسترده از آن را فراهم کند.

پس از همه، همه می دانند که استخوان، به دلیل ساختار متخلخل آن، یکی از بادوام ترین مواد بیولوژیکی است. بافت استخوانی در برابر مقاومت و فشرده سازی مقاوم است. دانشمندان تصمیم گرفتند مواد فلزی آینده را مشابه آن بسازند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.