لنت ترمز الیگ پراید که بر اساس طرح سم های شتر ساخته شد

برای بررسی لنت ترمز الیگ پراید، همانطور که قبلا ذکر شد، باید به صورت بصری به سیستم ترمز دسترسی داشته باشید. بدیهی است که اگر رینگ‌هایی با پره‌های پهن دارید، حتی لازم نیست برای جدا کردن چرخ، دست‌های خود را کثیف کنید. اگر نه.. متاسفم برای شما

حالا که به ترمزها دسترسی دارید (من در مورد جلو صحبت می کنم که همیشه ترمزهای دیسکی دارد) باید دو چیز را بررسی کنید:

همانطور که می بینید شما دو پد دارید، یکی داخل و دیگری بیرون (و نه، همانطور که خیلی ها از من می پرسند، شما نمی توانید فقط دو تا را تغییر دهید. 4 مورد برای تغییر وجود دارد). عمل آنها ساده است، فکر کنید وقتی می جوید.. اینجا مثل فک عمل می کنند.

لنت

آنها از 3 قسمت تشکیل شده اند: یک واشر احتمالی، قسمت آهنی سفت و سخت که به عنوان تکیه گاه عمل می کند و ترکیب یا مواد اصطکاکی. ابتدا فاصله بین قسمت سفت پد (آهنی) و قسمت خارجی دیسک را بررسی کنید.

در برخی موارد که دیسک به طور خاص فرسوده شده است، ممکن است پدهای شما در شرایط خوبی قرار داشته باشند، اما به دلیل پله ایجاد شده روی دیسک، قسمت سفت پد به دیسک ساییده شود. در این صورت باید دیسک ها و پدها را عوض کنید.

از طرف دیگر، اگر “پله” روی دیسک وجود نداشته باشد، لنت ها باید زمانی که حداقل 3.5 میلی متر ضخامت دارند، تعویض شوند. (بدیهی است که این اقدام باید با کمی عقل سلیم ارزیابی شود!)

این “مرحله” معروفی که قبلاً به شما گفتم به دلیل ترمزهای مکرر است که با لنت ها، یک “حفره” روی سطح ترمز دیسک حفر می کند.

در برخی از دیسک‌ها ممکن است شکافی در طرفین پیدا کنید که نشان‌دهنده حداکثر سایش مجاز روی دیسک است، معمولاً این “شکاف‌ها” روی دیسک‌های دارای تهویه (آنهایی که بین آنها توخالی هستند) وجود دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.