لوله نوار تیپ در بازار داخلی

لوله نوار تیپ به منظور حمل و جابه جایی مایعات استفاده می شود. این لوله دارای نوع های مختلفی است که متناسب با موقعیت، نوع مخصوص آن را به کار می گیرند. در این مقاله در مورد ویژگیها، کاربرد و مزایایی که دارد صحبت می کنیم.

لوله نوار تیپ در بازار داخلی

لوله نوار تیپ از چه نوع لوله ایست؟

لوله نوار تیپ از چه نوع لوله ایست؟همان طور که گفته شد کار اصلی که به طور کلی لوله ها انجام می دهند جابه جایی مایعات است، اما جهت انجام پروژه های مختلف نیاز است با انواع لوله ها و خصوصیات هر کدام آشنا باشید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

رای لوله کشی و آبرسانی در صنایع مختلف عموما از لوله هایی با جنس های مختلف استفاده می شود، از جمله:

 1.  لوله پلاستیکی.
 2. لوله چدنی.
 3. لوله آهن فرفورژه.
 4. لوله های فولادی.
 5. لوله مس.
 6. لوله سیمان آزبست.
 7. لوله بتونی.
 8. لوله خشت آغشته شده.

لوله نوار تیپ همانند لوله های پلی اتیلن از جنس پلاستیک هستند با این تفاوت که انعطاف لوله نوار تیپ بیشتر است، بدین صورت که به حالت مسطح هستند و بعد از ورود مایعات به درونشان شکل می گیرند. به دلیل این ویژگی کاربرد آنها در سطح بیشتر از عمق است.

از لوله نوار تیپ بیشتر جهت آبیاری در  صنعت کشاورزی استفاده می شود. لوله های نوار تیپ بسته به میزان نیاز، در ضخامت و پیکربندی متفاوتی وجود دارند.

لوله نوار تیپ موجود در بازار

لوله نوار تیپ موجود در بازارلوله نوار تیپ موجود در بازار با توجه به ویژگی های مختلفی که دارند متفاوت هستند. از جمله لوله نوار تیپ موجود می توان به سه نوع زیر اشاره کرد:

 • نوع ساده
 • درز دار
 • پلاک دار

نوار تیپ های درز دار و پلاک دار به انتقال آب به صورت قطره ای  کمک می کنند. و از این طریق آبیاری به بهترین شکل خود انجام می گیرد به همین دلیل از این دو نوع در کشاورزی بیشتر استفاده می شود.

استفاده از لوله نوار تیپ دارای مزایایی است که استفاده از آن را افزایش داده است.

جنسی که این لوله ها از آن تهیه شده اند، حمل و نقل آنها را به دلیل سبک بودن سهل کرده است. از جانبی دیگر شیوه نصب و به کار گرفتن آن راحت است.

این نوارها در برابر عوامل محیطی که در معرض آن قرار می گیرند مقاوم هستند. استفاده این نوارها جهت آبیاری در زمین های کشاورزی، آنها را با نور مستقیم آفتاب، سرما و کودهایی که استفاده می شود روبه رو می کند.

این لوله ها از آن جهت برای آبیاری مناسب هستند که آب را با فشار تنظیم شده و به میزان نیاز پخش می کنند، به همین دلیل در مقدار آب مصرفی صرفه جویی می شود .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.