مصرف لیوان کاغذی عمده در بسیاری از رستوران های چین ممنوع شد

چندین مطالعه نشان می‌دهد که تأثیر زیست‌ محیطی لیوان کاغذی عمده و پلاستیکی چقدر شبیه است وقتی همه عوامل در نظر گرفته شوند.

در حالی که لیوان های کاغذی سمی نیستند و در محل های دفن زباله سریعتر تجزیه می شوند، لیوان های پلاستیکی در واقع به انرژی و آب کمتری هنگام تولید نیاز دارند.

قابلیت بازیافت لیوان های کاغذی مشکوک است. همه ما فکر می کردیم که این انتخاب بهتر از لیوان های پلاستیکی است، اما آنها تا حدودی بدتر هستند.

لیوان های کاغذی علاوه بر نیاز به انرژی زیاد و سایر منابع طبیعی برای تولید، به افزایش محتوای دفن زباله و همچنین مشکل آلودگی آب ما کمک می کند. بیشتر لیوان های کاغذی نیز صرفاً کاغذی نیستند و برای استفاده باید با پلاستیک پوشانده شوند.

لیوان

به راحتی می توان فکر کرد که لیوان های کاغذی جایگزین بهتری نسبت به لیوان های پلاستیکی یکبار مصرف هستند. با این حال، اطلاعات به روز شده نشان می دهد که این موضوع کاملاً صادق نیست.

با توجه به اینکه لیوان های کاغذی به آب و انرژی بیشتری نیاز دارند، تأثیرات زیست محیطی آنها می تواند بدتر از لیوان های پلاستیکی باشد.

معنی فرهنگ لغت محیط (فرهنگ استاندارد کره ای) ‘شرایط طبیعی یا موقعیت های اجتماعی است که به طور مستقیم یا غیرمستقیم بر موجودات زنده تأثیر می گذارد’ یا ‘شرایط پیرامون زندگی’. به بیان ساده، «همه چیز اطراف من» محیط من است.

روزنامه نگار و نویسنده غیرداستانی، ایولا بیس در کتاب خود <درباره مصونیت> گفت: “ما همه محیط یکدیگر هستیم”.

نه لزوماً به خاطر آن قسمت، اما این کتاب در زمان انتشار توسط نیویورک تایمز و شیکاگو تریبون به عنوان «کتاب سال» انتخاب شد و توسط بیل گیتس و مارک زاکربرگ به عنوان کتاب پیشنهادی انتخاب شد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.