پسته اکبری انس 20 نقش مهمی در تکرار خاطرات شیرین دارد

شواهد در حال ظهور نقش مفید فلاونوئیدها را در عملکرد شناختی نشان می دهد. با توجه به نقش استرس اکسیداتیو و التهاب مزمن در این شرایط مرتبط با افزایش سن، فلاونوئیدها که به عنوان آنتی اکسیدان های قوی شناخته می شوند.

فلونوئید های موجود در پسته اکبری انس 20 دارای فعالیت ضد التهابی هستند، عوامل امیدوارکننده ای برای کاهش خطر کاهش حافظه و زوال شناختی هستند. در یک مطالعه اخیر، دریافت طولانی مدت فلاونوئیدهای رژیمی با احتمال کمتر کاهش ذهنی شناختی در مردان و زنان ایالات متحده مرتبط است.

پسته سرشار از فلاونوئیدها مانند آنتوسیانین ها و فلاون ها و آنتی اکسیدان های محلول در چربی مانند توکوفرول ها و کاروتنوئیدها است که ممکن است به اثرات مفید بر عملکرد شناختی مرتبط باشد.

 

پسته

تا کنون، فواید پسته در برابر تخریب عصبی ناشی از رژیم غذایی پرچرب در مدل موش بررسی شده است. مکمل پسته در یک رژیم غذایی پرچرب از تخریب عصبی مرتبط با چاقی جلوگیری می کند و متابولیسم چربی، استرس اکسیداتیو و اختلال عملکرد میتوکندری را کاهش می دهد.

سایر مطالعات حیوانی اثربخشی مکمل پسته را در بهبود حافظه و عملکرد حرکتی ارزیابی کرده اند. پسته آسیب شناختی و حرکتی را مهار کرد و اختلالات حافظه فضایی ناشی از دو داروی ضد سرطان عصبی، سیس پلاتین و وین کریستین را معکوس کرد.

حیدر و همکاران، با استفاده از مدلی از موش‌های مبتلا به بیماری پارکینسون ناشی از روتنون، اثرات مثبت پسته را بر تغییرات عصبی-رفتاری و عصبی شیمیایی نشان دادند و اثرات محافظتی عصبی و توانایی آن‌ها در بهبود حافظه و نقص حرکتی را برجسته کردند.

یک عصاره اتانولی پسته، در غلظت 200 و 400 میلی گرم بر کیلوگرم، با استفاده از اختلالات حافظه تجربی ناشی از اسکوپولامین، منجر به بهبود شناختی در موش های آلبینو سوئیسی شد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.