کارخانجات تولید نوار تیپ بارانی

یکی از تجهیزات مورد استفاده برای آبیاری گیاهان در کشت های ردیفی استفاده از نوار تیپ می باشد. این نوار تیپ ها لوله های پلاستیکی از جنس پلی اتیلن بوده که به صورت ردیفی در نزدیک گیاهان قرار می گیرند و دارای پلاک یا درزهایی هستند که آب به صورت قطره ای یا اشکال مختلف دیگر از آن خارج شده و نیاز گیاه به آب را تأمین می‌کنند.

یکی از این ابزار های آبیاری نوار تیپ بارانی می باشد. این نوار تیپ دارای چه خصوصیات و ویژگی هایی است و چگونه می توان آن را با قیمت مناسب تهیه کرد؟

کارخانجات تولید نوار تیپ بارانی

نوار تیپ بارانی چه نوار تیپی است؟

نوار تیپ بارانی چه نوار تیپی است؟

در گذشته آبیاری محصولات کشاورزی با کشت های ردیفی کرت بندی همچون انواع صیفی جات با استفاده از روش آبیاری غرقابی انجام می شد. این روش نیاز به نیروی کار و همچنین مصرف آب بسیار زیادی داشت با توجه به محدودیت منابع آب در ایران که سال به سال بیشتر می‌شود روش‌های نوین آبیاری جایگزین این نوع آبیاری شدند.

یکی از این روش ها استفاده از نوار تیپ آبیاری بارانی می باشد این نوار تیپ ها در واقع لوله های پلی اتیلنی بسیار نازک بوده که در فاصله معینی دارای پلاک یا منافذی برای خروج آب می باشند.

 این لوله های پلی اتیلنی در واقع یک سال مصرف بوده و کارخانه های سازنده آنها طوری آنها را طراحی کرده اند که فقط یکسال قابل استفاده باشند و نسبت به لوله های پلی اتیلنی ضخیم دوام بسیار کمتری دارند اما در عوض قیمت آنها بسیار پایین‌تر است.

 این لوله ها در مقابل اشعه ماورای بنفش مقاوم بوده و میزان خروج آب با فشار از این لوله ها به فاصله ۱۰ الی ۱۵ متر می باشد همین امر موجب شده است که در مقایسه با لوله های پلی اتیلنی که آبیاری بارانی را انجام می دهند استفاده از این نوار های نوار تیپ های بارانی تا ۷۰ درصد هزینه‌ها را کاهش دهد.

 نصب این نوار تیپ ها بسیار آسان بوده و نقل و انتقال آنها به راحتی انجام می‌گیرد. رایزر آبیاری با استفاده از یک لوله ۱۰۰ متری نوار تیپ بارانی می توان مساحتی در حدود 1000 متر مربع را آبیاری کرد.

مرکز پخش نوار تیپ بارانی

مرکز پخش نوار تیپ بارانی

با اطلاعاتی که در مورد این روش آبیاری و نوار تیپ بارانی کسب نموده اید چنانچه در زمینه تولید محصولات کشاورزی و محصولات با کشت ردیفی فعالیت می کنید و یا در زمینه فروش تجهیزات کشاورزی دارای فروشگاه می باشید حتماً به این نوار تیپ نیاز پیدا می کنید. برای تهیه این محصول می توانید با مرکز پخش نوار تیپ بارانی ارتباط برقرار نموده و جهت سفارش آن اقدام نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.