کود مایع بامبو می تواند باعث حمله حشرات ریز و آفات به گیاه شود

اولین ارزیابی از ارتباطات مربوط به کود مایع بامبو شیمیایی است که به تازگی توسط کمیسیون اروپا منتشر شده است. به طور خلاصه: بروکسل به کشورهای عضو اجازه می دهد تا از خرید کود از طریق کمک های دولتی حمایت کنند که می تواند به کشاورزان یا مستقیماً به خزانه صنعت کشاورزی پرداخت شود.

در شرایطی که قیمت این محصولات از سال گذشته تا 149 درصد افزایش یافته بود، لابی‌های کشاورزان اروپایی خواستار راه‌حلی مشترک بودند، بدون اینکه حاشیه‌های زیادی برای مانور برای دولت‌ها باقی بماند.

در اقدامی متعادل، مدیران اجرایی اروپایی از این بخش حمایت می‌کنند، اما در عین حال بر شرکت‌های کشاورزی فشار می‌آورند تا وابستگی محصولات کشاورزی به مواد شیمیایی را کاهش دهند.

و بنابراین از یک طرف تولیدکنندگان کود با یارانه تامین می شوند، از طرف دیگر از آنها خواسته می شود که از شر آنها خلاص شوند. نارضایتی گسترده است.

Copa-Cogeca که شرکت های کشاورزی و تعاونی ها را در سطح اروپا گرد هم می آورد، بلافاصله با ابراز ناامیدی از این طرح واکنش نشان داد.

کود

این دو سازمان در بیانیه‌ای شکایت می‌کنند: «همانطور که در ارتباطات قبلی، کمیسیون پاسخ‌های مربوطه را برای میان‌مدت تا بلندمدت ارائه می‌دهد، اما به سادگی به چالش‌های کوتاه‌مدت رسیدگی نمی‌کند».

کوپا و کوگکا در مواجهه با «اختلالات جدی در بازار کودها» پیشنهاد کرده بودند تعلیق تعرفه واردات برای همه کودهای نیتروژن و فسفات تمدید شود.

بروکسل در عوض خود را به اوره و آمونیاک محدود کرد. لابی های کشاورزی همچنین خواستار “تضمین لجستیک کودها” و تضمین انعطاف پذیری نظارتی خاصی شدند.

از نظر فنی، انجمن‌های صنفی خواستار تعلیق اعمال محدودیت 60 میلی‌گرم بر کیلوگرم کادمیوم برای کودهای فسفاته بودند. این محدودیت از واردات انواع خاصی از کودها از مراکش، کاندیدای جایگزینی روسیه به عنوان تامین کننده، جلوگیری می کند.

فصل نادیده گرفته شده دیگر مربوط به کودهای به اصطلاح Renure است که از کود دامی به دست می‌آید، که برای جلوگیری از بدتر شدن وضعیت آلودگی جدی در بسیاری از مناطق، به ویژه آب، محدودیت‌هایی نیز برای آن وجود دارد. مزارع خواهان کاهش این قوانین بوده اند، اما بروکسل فعلا از این موضوع اجتناب کرده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.