گلاب میمند باعث مسسومیت افراد در مراسم عزا شد

همانطور که باید با هر تغییری در رژیم مراقبت از پوست خود، با یک متخصص پوست صحبت کنید تا نظر او را در مورد گلاب میمند و نحوه بهترین استفاده از آن برای نوع پوست خاص خود دریافت کنید.

نوعی گل رز، معروف به گل محمدی در یکی از مهمترین گونه های گل خانواده Rosaceae است. R. damascena یک گیاه زینتی است.

علاوه بر اثر معطر، خواص دارویی متعددی از جمله ضد اچ آی وی، ضد باکتری، آنتی اکسیدان، ضد سرفه، خواب آور، ضد دیابت و شل کننده بر زنجیره های نای برای این گیاه گزارش شده است. این مقاله مروری جامع بر اثرات دارویی R. damascena است.

آسیاب Rosa damascena L معروف به گلاب دمشقی در ایران به گل محمدی معروف است. یکی از مهم ترین گونه های خانواده Rosaceae است.

گلاب

Rosaceae گیاهان زینتی معروفی هستند و از آنها به عنوان سلطان گل یاد می شود. در حال حاضر بیش از 200 گونه رز و بیش از 18000 رقم از این گیاه شناسایی شده است.

جدا از استفاده از R. damascena به عنوان گیاهان زینتی در پارک ها، باغ ها و خانه ها، آنها عمدتاً برای استفاده در عطر، دارو و صنایع غذایی کشت می شوند.

با این حال، R. damascena عمدتا به دلیل اثرات معطر آن شناخته شده است. گلاب در عروسی ها برای تضمین یک ازدواج شاد پراکنده می شد و نماد عشق و پاکی است و همچنین برای کمک به مراقبه و دعا استفاده می شود.

بین ایرانیان و این گیاه پیوند محکمی وجود دارد. محبوبیت آن نه تنها به دلیل اثرات دارویی بلکه به دلیل اعتقادات مقدس نسبت به آن است. مردم این گیاه را گل محمدی (گل محمدی) می نامند، زیرا معتقدند عطر و بوی خوش آن آنها را به یاد حضرت محمد می اندازد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.