گوجه فرنگی در میدان تره بار کرج باعث چپ شدن کامیون ها شد

لیکوپن موجود در گوجه فرنگی در میدان تره بار کرج خطر حمله قلبی را به نصف کاهش می دهد و از تشکیل لخته های خون جلوگیری می کند و در نتیجه از بیماری های قلبی عروقی، سکته مغزی و انفارکتوس میوکارد جلوگیری می کند.

علاوه بر این، در تخلیه مواد سمی تولید شده در هنگام تجزیه الکل نقش دارد، بنابراین برای کسانی که زیاد می نوشند، خوردن گوجه فرنگی به عنوان غذای جانبی می تواند به سم زدایی کمک کند. آیا به همین دلیل است؟

ایتالیایی ها پس از نوشیدن برای خلاص شدن از خماری، پیتزا را با گوجه فرنگی می خورند و در برخی از کشورهای غربی، به اصطلاح «مریم خونی» را می نوشند که از مخلوط کردن ودکا و آب گوجه فرنگی به عنوان نوشیدنی خماری درست می شود.

یک پیتزای چرب روز بعد از نوشیدن با ذائقه کره ای ها مطابقت ندارد و نوشیدن خماری همراه با الکل توصیه نمی شود، اما این بدان معناست که غربی ها توانایی گوجه فرنگی در رفع خماری را با تجربه می دانند.

برای صحبت آشکار، اثربخشی بی پایان گوجه فرنگی به اینجا ختم نمی شود. پتاسیم موجود در گوجه فرنگی با دفع نمک اضافی از بدن به جلوگیری از فشار خون بالا کمک می کند و ویتامین K از خروج کلسیم جلوگیری می کند که برای جلوگیری از پوکی استخوان و زوال عقل نیز مفید است.

علاوه بر این، برای اثرات زیبایی پوست مانند فعال کردن متابولیسم، بهبود خاصیت ارتجاعی پوست، جلوگیری از ملاسما و رفع تورم و یبوست مفید است.

حتی افراد مبتلا به سوء هاضمه می توانند با خوردن گوجه فرنگی عملکرد گوارشی خود را تقویت کنند و همچنین می توانند بار معده را کاهش دهند.

اساساً خوردن گوجه فرنگی رسیده قرمز برای سلامتی شما بسیار بهتر از گوجه سبز نارس است. گوجه فرنگی نارس حاوی سولانین است، همان ماده سمی موجود در جوانه سیب زمینی، که در صورت مصرف نادرست می تواند باعث درد معده یا اسهال شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.